Beseda s paní spisovatelkou

Na čtenářskou gramotnost klademe velký důraz, a tak se žáci první a druhé třídy v kulturním domě v Říčanech zúčastnili setkání s paní spisovatelkou Lucií Hlavinkovou.
Lucie Hlavinková je autorkou knih pro děti a historických románů pro dospělé.
Se svými knihami vyhrála několik literárních soutěží a v roce 2015 vyhrála literární soutěž ,,Hledá se autor bestselleru" nakladatelství Fragment se sci-fi povídkou s názvem ,,Seance".
A právě jednou z oceněných knih je příběh pro děti „Projekt pes – ten můj“, o kterém nám poutavě vyprávěla. Zvířátka mají svoje nezastupitelné místo i v dalších knihách paní spisovatelky, což žáky velmi oslovilo a při závěrečné diskuzi měli žáci potřebu vylíčit všechny zážitky se zvířátky, na které si v tu chvíli vzpomněli.
Beseda byla zdařilá, přínosná a žákům se moc líbila.

Děkujeme místní knihovně za zprostředkování milého setkání, jmenovitě paní Dočkalové a paní Borecké.

Mgr. Šárka Cardová, Mgr. Lenka Rouzková