Činnosti ve školní družině - září

Září nás v novém školním roce přivítalo krásným teplým počasím. Setkání dětí s námi bylo radostné a prvňáčci si rychle zvykli na nové prostředí.

Ve třídách se hned „oprášili“ staré známé hry a stavebnice. Na svoje výtvory jsou stavitelé patřičně hrdí, mají z nich radost a rádi je vystaví ve třídě.

Každoročně s dětmi trávíme čas luštěním a tak i letos máme pro ně připraveno množství zábavných úkolů, za které sbírají drobné odměny. Ti nejstarší například získávají do svých lektvarů vzácné „ingredience“ (samolepky) a bojují tak o Ohnivý pohár. Pro ty nejmenší je hledání zvířátek v nakresleném lese celkem hračka, ale taková křížovka, ta už se musí zvládnout společnými silami a s pomocí paní vychovatelky.

K výukovým činnostem mohou děti i ve školní družině využít novou interaktivní tabuli. Už takto procvičovali zábavnou formou matematiku, skládali puzzle a promítali si různé zajímavosti ze světa zvířat. Žáci ze třetího oddělení, tedy ti nejstarší, si letos zkusí celoroční projekt „Cestujeme po světě“ a první zastávkou je Egypt. Mohou si na nástěnce přečíst zajímavosti o Egyptě, splnit úkoly a k danému tématu tentokrát vytvořili koláž Západ slunce v Africe.

S těmi menšími jsme si povídali o podzimu, probírali jsme život ježka, kočky nebo psa, ve výtvarných činnostech děti vyráběly veverku, na nástěnce se objevili papíroví draci a strašák v dýňovém poli, jinde zase stínované slunečnice. Také se povídalo o Babím létě a vyráběli se malí poletující pavoučci.

A nezapomněli jsme ani na svatého Václava. Sledovali jsme o něm krátký kreslený film a povídali si o něm. Nakonec ho děti vymalovali jako by tvořily vitráž a tak se seznámily s tím, co to vitráž vlastně je.

Pohybových aktivit jsme si mohli užít dostatek venku, ale stejně se ještě při zpívání tancovalo.

Doufáme, že i v říjnu bude ještě pěkně a budeme moci sledovat různé živé bytosti hmyzího světa, tak jako i teď v září.

vychovatelky školní družiny