Dopravní výchova ve 4. ročníku

Během dubna a května byli žáci 4. ročníku seznámeni s pravidly silničního provozu v rámci dopravní výchovy.
Nejdříve se žáci účastnili teoretické části, která byla zaměřena na povinnou výbavu jízdního kola, řešení dopravních situací na křižovatkách a zdravovědu. Názorně paní lektorky s pomocí žáků předvedly přednosti v jízdě a základní vědomosti o přednosti zprava.
Teoretická část byla také zaměřena interaktivně a pomocí iPadů s aplikací mohli žáci soutěžit v zodpovězení správných otázek a umístění se na různě bodovaných příčkách. Praktické části se odehrály již přímo ve Středisku volného času v Rosicích, kde pro žáky bylo připraveno dopravní hřiště, zdravověda s figurínou a překážky pro jízdu na kole.
Zakončení dopravní výchovy proběhlo 16. 5., kdy žáci obdrželi cyklistické průkazy a za vědomostní a praktické výkony byli odměněni.

→ odkaz na Videogalerii