Exkurze do České televize

Třída 3. A před exkurzí do ČT Brno navštívila fotoateliéry Střední školy Brno Charbulova, kde vyučuje paní Hodinková.
Zde si mohli žáci vyrobit vlastní fotogram a také vyzkoušeli fotit v ateliéru jeden druhého. Focení děti tak zaujalo, že se jim nechtělo ani odejít. Poté jsme přejeli do ČT Brno, kde se nás ujala asistentka režiséra a zavedla nás do kostymérny, maskérny, do ateliéru s kulisami známých televizních pořadů, do střižny, do místnosti zvukařů, reportérů a režiséra. Nejvíce se dětem líbilo ve studiu, kde se těsně před naším příchodem natáčel pořad Dobré ráno. Paní Hodinková nás natáčela kamerou jako bychom byli VIP hosté. Celé dopoledne jsme si užili a unaveni odjížděli zpět do školy.

Mgr. Jiřina Reichmanová