Exkurze do hvězdárny a planetária

V pátek 11. 10. se obě čtvrté třídy společně s 5. A vydaly do planetária, kam už tradičně jezdíme na velmi vydařené programy.
Tentokrát jsme pro žáky vybrali zajímavé představení ,,Tajemství gravitace: Po stopách Alberta Einsteina".
V první části programu žáci vždy mají možnost sledovat v sále digitária souhvězdí severní polokoule a seznámit se prostřednictvím poutavého výkladu s hlavními vesmírnými objekty na noční obloze.
Druhá část programu byl film, který objasňoval jednu z fascinujících zákonitostí vesmíru. Prostřednictvím učně kouzelnické školy Felixe jsme se dostali do muzea Alberta Einsteina, kde se setká s malým a chytrým robotem, jenž ví všechno o Albertu Einsteinovi i jeho odvážných teoriích. Ten vezme mladého kouzelníka na magickou cestu vesmírem a časem, během které nejen odkryjí tajemství gravitace, ale také se dozvědí něco o přátelství a představivosti a my spolu s nimi.

Mgr. Jiřina Reichmanová, Mgr. Radovan Křivánek, Mgr. Sylva Pavlíková