Finanční gramotnost ve 2. A

Ve čtvrtek 17. 10. se žáci 2. A zúčastnili projektu zaměřeného na finanční gramotnost.
Během několika vyučovacích hodin se učili o hodnotě peněz, základních funkcích obchodu a fungování bank. Dozvěděli se, jak důležité je umět správně hospodařit s penězi a jak probíhá nákupní proces.
Součástí projektu byly také praktické aktivity, kdy si žáci vyzkoušeli různé peněžní transakce. S pomocí fiktivních peněz se rozhodovali, co si za nasbírané částky koupí. Diskutovali o tom, co opravdu potřebují a co naopak mohou oželet. Tento praktický přístup jim pomohl lépe pochopit hodnotu peněz a naučit se rozlišovat mezi nezbytnostmi a zbytečnostmi.
Projekt byl pro žáky přínosný a zábavný, odnesli si tak cenné zkušenosti, které jim pomohou lépe se orientovat ve světě financí.

Mgr. Lenka Rouzková