Naše škola v říčanské knihovně

Dnes jsme v knihovně postupně přivítaly všechny třídy základní školy. Pro každou třídu byl připraven program.
S prvňáčky jsme si řekli, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, kdo je spisovatel a kdo je ilustrátor a co se všechno musí stát, aby kniha vyšla. Ukázali jsme si, jak se knížka půjčuje a také jsme četli z knihy Petra Horáčka „Nejlepší dárek“. Společně jsme se zamysleli, jaký dárek by nám udělal největší radost a také naopak – jakým dárkem bychom udělali radost našemu kamarádovi.
Od druhé třídy jsme na to šly už trošku vědecky. Vyzkoušeli jsme si metodu „Brainstorming“ na téma KNIHA. Velmi oceňujeme, že děti byly kreativní a každá třída na to šla trošku jinak.
S druháky a třeťáky jsme si přečetli úryvek z knihy Jochema Myjera „Chuchvalci“ a následně jsme si tajemnou postavičku také nakreslili. Děti měly perfektní představivost - co postavička to originál.
Čtvrťáci a páťáci měli za úkol vybrat knihu, která je zaujala podle obalu, přečíst si první a poslední stranu a nakonec nám knihu prezentovat, aby i nás ostatní nalákalo si ji přečíst.
Oceňujeme, že se děti nebojí prezentovat. Nakonec jsme v knihovně hledali poklad. Klíčem k pokladu bylo vyluštění tajenky, která děti dovedla na to, co mají hledat.
My jsme si dnešek náramně užily a doufáme, že i děti mají pěkný zážitek.

Barbora Dočkalová, Eva Borecká

Velmi rádi spolupracujeme s říčanskou knihovnou a pevně věřím, že spolupráce bude i nadále trvat. Tímto bych chtěl dámám v knihovně moc poděkovat, že pro naše žáky vždy připraví něco originálního, nápaditého a poučného. Děkuji!