Návštěva vědeckého parku VIDA!

Dne 20. 2. navštívili žáci čtvrté a páté třídy s třídními učiteli zábavný vědecký park VIDA! v Brně.
Obě třídy absolvovaly program s názvem Prozkoumej to!, což je pokladová hra s úkoly. Cílem této hry v expozicích je otevřít uzamčenou dřevěnou truhličku, ve které na účastníky čeká malý dárek a odpověď na jednu ze zvídavých zajímavých otázek. Aby žáci přišli na tajný kód na zámku, jako účastníci v malých týmech prozkoumávají jednotlivé exponáty a snaží se přijít na odpovědi různých vědomostních otázek. Hra rozvíjí především týmovou spolupráci, orientaci v prostoru, vyhledávání informací a nutnost řešit různé problémy, úkoly a otázky.
Žákům jsme hru zprostředkovali v rámci návaznosti na vyučování a aktivity, které probíhají v hodinách ve škole. Dopoledne jsme si užili a žáci tak mají opět další vědomostní zážitek.

Mgr. Sylva Pavlíková, Mgr. Radovan Křivánek