Setkání se spisovatelem Petrem Brožem

V úterý 17. 9.  se v kulturním domě uskutečnilo dlouho očekávané setkání se spisovatelem Petrem Brožem, který si pro žáky 3.–5. ročníku připravil interaktivní povídání na zajímavá témata sopek, dále pak vesmíru, tedy planet a sluneční soustavy.
Pan Brož je geolog, člen Akademie věd České republiky, popularizátor vědy a autor dětských knih, které se věnují vědeckým tématům.
Přednáška byla plná zajímavých informací, zábavy a pan spisovatel dokázal žáky okamžitě zaujmout poutavým vyprávěním a promyšlenými dotazy, které je vybízely k aktivnímu zapojení. Ze setkání se tak stal živý dialog plný otázek, odpovědí a překvapivých faktů.
K přednášce patřilo i vysvětlení vědeckých pojmů a příklady, které popisovaly, co by žáci ve vesmíru zažívali. Žáci odcházeli nadšení a plni nových vědomostí.
Chtěli bychom poděkovat místní říčanské knihovně, paní Dočkalové a paní Borecké za spolupráci a organizaci setkání.
Pro 1. a 2. ročník je připraveno setkání s paní spisovatelkou začátkem října.

učitelé ZŠ